Yayın İlkeleri ve Amaçlarımız

Sitemizdeki içerik göndericilerine, yazarlara, yorum gönderenlere, kullanıcılara bildirmek için hazırlanmıştır. İçerik göndericilerin bu ilkelere azami derecede uyması gerekmektedir. Gözden kaçan ve bu ilkelere uymayan yazılar bildirildiği takdirde düzenlenip güncellenmektedir veya kaldırılmaktadır.

  • Kaliteli, İşlevsel İçerik

Kullanıcıların yararına olacak nitelikli içerikler sunmaya azami derecede önem gösteriyoruz.

  • Sesinize ses oluyoruz ve yazarı kısıtlamıyoruz

Sitemize giren ilgili kullanıcıların “içerik gönder”ebilme hakları vardır. Yazarı kısıtlamıyoruz. Kullanım koşulları ve yayın ilkelerimize uyulduğu sürece içerikleri kendi tarzınızla, mizacınızla yazıp gönderebilirsiniz.

  • Farklı Bakış Açıları

Psikolojiden Oku yazılarıyla sizlere farklı bakış açıları kazandırmayı da amaçlamaktadır. Örneğin sinema ve psikoloji kategorimizde sinema öğelerini psikolojik yönden ele alıyoruz. Sözleri yorumlayıp açıklayabiliyoruz veya her yazar kendi tarzıyla olaya farklı açıdan bakıp size yazısını sunabiliyor.

  • Değerlere Saygılı

Herhangi bir gruba veya cinsiyete, dine, dile ve ırka bir hakaret içerici, aşağılayıcı yazılar barındırmamayı amaçlamaktadır. Ayrıca siyasi içerikli ve nefret barındırıcı içerikler sunmamaya çalışmaktadır. Yazıların insan haklarına ve yasalara uygun bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilir. Aksi durumda yazılar gördüğünüzde lütfen bildiriniz.

  • Güncel İçerik

İçeriklerimizi güncel tutmaya çalışıyoruz ve güncelliğini yitirmiş yazıları lütfen bize bildirmekten çekinmeyin.

  • Kullanıcılara Değer Veren

Sitemize giren ve ilkelerimizi ihlal etmeden yorum yapan, mesaj gönderen, talepte bulunan, görüş bildiren ve soru soran kullanıcılara olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

  • Emeğe Saygılı

Psikolojiden Oku; başka sitede, dergide, kitapta, makalede ve benzeri yerlerde bulunan içerikleri kaynak belirtmeden kullanmaz ve kaynak belirtilse dahi kullanılmaması istenen içerikleri barındırmaz ve barındırdığı düşünüldüğünde iletişime geçilmesi dahilinde ilgili işlemler ivedilikle yapılır.

 

  • Kullanıcı Odaklı İçerikler

Elimizden geldiğince kullanıcı odaklı çalışmalar yapıp içerikler üretmeye çalışıyoruz ve bunun üzerinde sürekli düşünüyoruz.

  • Türkçe’nin Kullanımı

Dilimize sahip çıkıyoruz ve dilbilgisi kurallarına, anlatımın düzgün olmasına azami derecede önem gösteriyoruz.

  • Psikoloji

Ülkemizdeki tüm kullanıcıların psikoloji alanında bilgi eksikliğini gidermek, yanlış bilinenleri düzeltmek ve bilincin oluşmasını sağlamak. Ruh sağlığının ne kadar önemli olduğunu ve bunun önemsenmesi gerektiğini aktarmak.

 

Lütfen yayın ilkelerimiz ihlal ettiğini düşündüğünüz içerikleri, görselleri ve materyalleri bize bildiriniz. Görüşleriniz, düşünceleriniz varsa da iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yayın ilkelerimiz ve amaçlarımız güncellenebilmektedir.

Okuduğunuz içerik sevgiyle oluşturulmuştur ❤️

Başa dön tuşu