Öneriler

Beden Dilini Anlamak için 3 Kitap

Beden dilimizden duygu ve düşüncelerimizi yansıtırız. İçeriğimizdeki önerilen kitapları okumanızla birlikte konu hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her kitap tanıtımı sonunda kaynak linki numaralı olarak eklenmiştir. Kitap görseli ve arka kapak açıklaması kaynaklardan alınmıştır.

1- Beden Dili — Joe Navarro

Kitap Açıklamasından Bir Bölüm:

Eski FBI ajanı Navarro’nun profesyonel deneyimleri ile Princeton Üniversitesinde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins’in bilimsel çalışmalarını birleştiren bu kitap, beden dilini öğrenip kullanarak dünyanızı nasıl kontrol altında tutacağınızı anlatıyor(1*).

2- Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! — Paul Ekman

Kitap Açıklamasından Bir Bölüm:

Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın?! ‘da duygularımızla, gerçek düşüncelerimizle yüzleşeceğiz. Kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, kimi zaman nasıl yanlış anlaşıldığımızı ve gerçekleri nasıl sakladığımızı göreceğiz. Vücut dilimizi, ses tonumuzu, mimiklerimizi takip ederken, kendimizi yeniden tanıyacağız. Aslında gerçek bütün yüzümüzden okunuyor. Gerçeği okuyabilenlerden olabilmek için, bugün FBI, CIA ve ATF gibi hükümet kurumlarının, avukatların, yargıçların ve polislerin, ayrıca Pixar ve Industrial Light and Magic gibi animasyon stüdyolarının da dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin duygusal ifadeler konusunda sıklıkla kullandığı Yüz Hareketi Kodlama Sistemi’ni öğreneceğiz. Yüz ifadelerinden duyguları ve düşünceleri tanıyabileceğiz, okuyabileceğiz(2*).

3- Beden Dili Hakkında Her Şey — Shelly Hagen

Kitap Açıklamasından Bir Bölüm:

Kolları bağdaştırmak. Göz teması. Yerinde duramamak. Tüm bunlar vücudun üstü kapalı kendisini ifade etme şeklidir ve düşündüğünüzden daha çok şey söyleyebilirler. İnsanlar arası iletişimin yarısından fazlasının beden hareketlerinden oluşması sebebiyle beden dilini öğrenmek ve anlamak için kapsamlı bir rehbere ihtiyaç duyarsınız(3*).

Okuduğunuz içerik sevgiyle oluşturulmuştur ❤️

Başa dön tuşu